Sosyal Medya Sayfası Takipçi Sayısı Arttırma.

Sosyal Medya Sayfası Kullanıcı Sayısı Arttırma Nasıl Yapılır ?

Sosyal medya sayfalarınızın takipçi sayısı arttırma birkaç aşamada gerçekleşir. Öncelikle açtığınız sosyal medya sayfasının daha önce bulunmamış bir fikir olması size doğal olarak bir artı sağlayacaktır. Bununla birlikte sayfalarınız profil ve kapak fotoğrafları son derece profesyonel olmalı. Ziyaretçilerinizin seveceği tarzda sade ve kaliteli profil resmi yapmaya çalışın. Bunları tamamladıktan sonra başlayabiliriz.

1- Sayfanız için hangi kitleyi istiyorsunuz ?

Örneğin bir teknoloji sayfası istiyorsanız sizin kitleniz teknolojiyi seven insanlar olmalıdır. Sizin için en doğru kitle sayfanızın gönderilerini sürekli takip edebilecek kişilerdir. Bunun için ilk önce doğru insanlara ulaşın.

2- Sayfanız için hangi içeriği üreteceksiniz ?

Ziyaretçileriniz sayfanıza geldiği zaman profil fotoğrafınızdan sonra bakacağı ilk şey içeriğiniz olacaktır. Eğer sizdeki gönderileri başka sayfalarda görmüş ise sayfanızı takip etmeyecektir. Bunun için daima özgün içerik üretin. On tane alıntı paylaşım yerine bir tane özgün gönderi sizi daha yükseklere çıkaracaktır.

3- Sayfanızın reklamını nasıl yapacaksınız ?

Çoğu kişi reklamın ücreti yapılarak ancak bu şekilde büyük kitlelere ulaşacağını düşünür. Ama  size para vermeden nasıl reklamınızı yapabileceğinizi söyleyeceğim. Öncelikle sizle eşit takipçi sayısında olan sayfalara mesaj yoluyla ulaşarak reklam isteyeceksiniz. Karşılık olarak siz de onun reklamını sayfanızda yapacaksınız. Yani ondaki üyeler size sizdekiler ona gidecek . Bu şekilde çok büyük kitlelere ulaşmanız mümkün.

WEB YARDIMI

www.webyardimi.com

Akif Acet’in profil fotoğrafı

Akif Acet

Teknoloji ve Sosyal Medya hakkında çeşitli yazılar paylaşıyorum.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla