İnternet Hayatımızı Nasıl Etkiler

İnternet  Hayatımızı Nasıl Etkiler

İnternetin hayatımıza pek bir etkisi yokmuş gibi görürüz. Bundan dolayı da internet günde bir kaç defa kullandığımız basit bir iletişim aracı gibi gelir. Ama bu bir alışkanlık haline geldiğinde artık internet hayatımızda basit bir araç değildir.

Günümüzü hayatımızı ne zaman neler yaptığımızı internete aktarırız. Yaptıklarımızdan diğer insanların haberi olması için çeşitli sosyal medya hesapları açarız. Bu dönem aslında ülkemizdeki çoğu insanın bulunduğu dönemdir. Türkiye de çoğu insanın belirli sosyal medya hesapları var ve bunları aktif olarak kullanıyor. Bunun daha ilerisinde insanlar televizyonda izledikleri programların kaçırdıkları bölümlerini internette aratıyor ve artık oradan izlemeye başlıyor. Televizyon devrinin kapanmasının en büyük etkisi bu diyebilirim. Burada bir sürü website ve uygulamalar bu hizmeti verebilir durumda. En başta Youtube günümüzde Youtube televizyon kanallarından çok daha fazla izleniyor ve milyonlarca içerik üretiliyor. İnsanların Televizyonda bulamadıkları eğlenceyi Youtube onlara sağlıyor. Bu sayede de internet hem sosyal medya olarak hem de içerik olarak televizyonu geride bırakmış oluyor.

Bizim beklentimiz gelecek yıllarda internetin çok daha gelişeceği ve artık herkesin sadece telefondan İnternete bağlanacağı bir dönem.

WEB YARDIMI

www.webyardimi.com

Akif Acet’in profil fotoğrafı

Akif Acet

Teknoloji ve Sosyal Medya hakkında çeşitli yazılar paylaşıyorum.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla