Formatlanmış Verileri Geri Getirmek

Formatlanmış verileri geri getirmek mümkün mü ? bir çoğunuzun hayır olmaz dediğini duyar gibiyim. Ama günümüzde teknolojisinde bu mümkün. Android telefonunuza format attınız sonrasında verileriniz silindi diyelim. İlk yapacağınız işlem sd card’ı çıkarmak olacaktır. Aynı işlem bilgisayar içinde geçerlidir. Yapılan hatadan sonra diski aygıttan çıkarın. Ne kadar çok telefonda kalırsa eski verilerinizi kurtarmak o kadar zor olacaktır.

Formatlanmış Verileri Geri Getirmek

1-Öncelikle bu işlemi kendiniz yapamazsınız. Türkiye’de bu işi yapan firmalar mevcut özellikle İstanbul’da. Google’da veri kurtarma diye aratarak istediğiniz firmaya gönderebilirsiniz.

2-Bu işlem çok gelişmiş cihazlarla titiz bir şekilde yapıldığı için fiyatı da biraz sağlam. Örneğin formatlanmış diskte çok önemli olmayan fotoğraflarınız var ise pek bulaşmanızı tavsiye etmiyorum.

3-Formatlanmış fotoğraflarınızda çok sevdiğiniz insanların fotoğrafları vs. gibi çok önemli fotoğraflar var ise dikkatli okuyun. Öncelikle diskinizi firmaya göndereceksiniz. Onlar size verileriniz ne kadarını kurtarabileceklerini söyleyecek. Şuan mevcut piyasa 300tl civarında seyrediyor. Ama unutmayın burada fiyat önemli değil. Fotoğraflarınızı geri getirmek her şeyden önemli olduğu için paraya kıyıp iyi bir şirkete verilerinizi kurtarmasını isteyin.

Akif Acet’in profil fotoğrafı

Akif Acet

Teknoloji ve Sosyal Medya hakkında çeşitli yazılar paylaşıyorum.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla